KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 7674117
*
nr 767 4117
Renate Bauer
(f. 1952), Sverige
Etsning, Renate Bauer, -77, 10 ex, motivets mått: 27x27
Renate Bauer, svensk bildkonstnär född 1952.
Följerätt
Utrop:
300 kr
Såld:
400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 16 juli 2012
kl 19:57:26
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
5/7 20:41:23
1
150 kr
13/7 12:38:12
1
Vinnande bud
16/7 19:34:09
2
150 kr
16/7 19:45:40
2
250 kr
16/7 19:46:16
2
350 kr
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsning etsningar grafik renate bauer svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
9295 Etsning
Bertil Bull Hedlund (1893-1950), Sverige. GÃ¥rdsmot..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 18:42
-
2021 Etsning
Lena Cronqvist (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:57
-
3267 Etsning
Vatikanen, eftertryck. Bildmått: 42x62 cm, yttermå..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:38
-
3036 Etsningar
2 st, Nils Emil Ancker, Signerad. Bildmått: 25x33 ..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:21
-
3293 Färgetsning
Bo Cronqvist (f. 1948), Sverige. Signerad, numrera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:42
-
9325 Färgetsning
Lennart Rosensohn (1918-1994), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:08
*
Renate Bauer
Renate Bauer, svensk bildkonstnär född 1952.
nr 767 4117
Renate Bauer
(f. 1952), Sverige
Etsning, Renate Bauer, -77, 10 ex, motivets mått: 27x27
Renate Bauer, svensk bildkonstnär född 1952.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 300 kr |
Såld: | 400 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 16 juli 2012 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
5/7 20:41:23 | 1 | 150 kr |
13/7 12:38:12 | 1 | Vinnande bud |
16/7 19:34:09 | 2 | 150 kr |
16/7 19:45:40 | 2 | 250 kr |
16/7 19:46:16 | 2 | 350 kr |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsning etsningar grafik renate bauer svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
9295 Etsning
Bertil Bull Hedlund (1893-1950), Sverige. GÃ¥rdsmot..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 18:42 -
2021 Etsning
Lena Cronqvist (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:57 -
3267 Etsning
Vatikanen, eftertryck. Bildmått: 42x62 cm, yttermå..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:38
-
3036 Etsningar
2 st, Nils Emil Ancker, Signerad. Bildmått: 25x33 ..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:21 -
3293 Färgetsning
Bo Cronqvist (f. 1948), Sverige. Signerad, numrera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:42 -
9325 Färgetsning
Lennart Rosensohn (1918-1994), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:08